Jo, jasně... aneb Kazatel 11.9

24.06.2010 00:56

 

...taky jsem si všiml, že jsou rozestupy mezi články čím dál větší, ale víš jak to je - člověk míní, Pán Bůh mění... 

V poslední době prožívám menší útlum... vysvětluji si to zákonem "akce - reakce". Začal jsem více žít s Bohem, tak náš úhlavní nepřítel okamžitě vymyslel způsob, jak mě zase "uzemnit"

Naštěstí už vím, že je to jen dočasné a že to tak prostě musí být abych se z toho nějak poučil a mohl dále růst (vše zlé je k něčemu dobré)...

 

No ale k věci. Už nějaký čas mi nedá spát verš, který byl na těchto stránkách pro úterý 25.5.

Raduj se, mladíku, ze svého mládí; ze srdce vesel se, dokud jsi mlád.

Jdi, kam tě vede tvé vlastní srdce, za tím, co vidíš svýma očima.

Buď si však vědom, že s tímto vším před Božím soudem budeš stát.

(Kazatel 11,9)

Nemyslím si, že je to myšleno jen na extrémy (alkohol, drogy, akce...) Myslím, že to zahrnuje i běžné denní činnosti - závislosti, úlety...

A tak mě napadá - jak by vlastně měl vypadat ukázkový (realizovatelný) den křesťana? Co ano a co ne?

Prosím poděl se se svojí úvahou (formulář dole)

 

Má úvaha:

Tak každopádně vše nad rámec povinností (těmi rozumím činnosti nutné pro přežití) skonzultovat s Biblí, zda-li je to OK. Dále omezit (nebo vynechat) to, bez čeho už bych nemohl žít, neboť to znamená, že se mi to stalo bůžkem (např pro mě filmy). A rozhodně si vymezit minimální určitý čas na Boha, u kterého výmluvy "proč jsem nemohl" nepřipadají v úvahu...

To je zkrácená verze (a vlastně ani ne odpověď na vlastní dotaz) abych nevyplýtval všechen čas, který máš pro tento web a zvládl(a)s ještě napsat svůj názor :)

 

...tak PIŠ!

Zvyk by se nam nemel stat zakonem

Kaja | 20.04.2011

Jak by mel vypadat zivot krestana? tezko rict takhle z hlavy protoze zivot krestana neni vysledkem rovnice. to znamena ze nemusime podlehat nejakym zvykum nebo ze musime delat to ci ono.treba u me je to asi trochu zvlastni protoze nekdy se rano modlim nekdy ctu a nekdy ne ale pri nejmensim chci aspon pred Bohem pokleknout treba jen hlavu sklonit.
Buh rika ze nam vyryl jeho zakon do srdci zkrzze Ducha svateho. dostali jsme jeho pecet jen skrze to ze jsme uverili v jeho syna. Co vsechno Buh rekl o tech kteri prijali Jezise do sveho srdce. a kdyz to rekl Buh vsechna ta zaslibeni pro nas zalezi na nas jestli tomu verime.
dale rekl ze zpravedlivi bude ziv z viry.
a pak Abraham uveril a bylo mu to pocitano za spravedlnost.
Rimanum 4

Tim chci rict ze Duch Svaty nam rika co mame delat a co ne. A kazdy den muze byt trochu jinak.

Kdyz uveris v Jezise Krista prijmes ho[coz si asi uz davno udelal] a uveris tomu ze Buh je mocen nebo schopen nebo ze dokonce i chce te zahrnout vsim co rika tak to dostanes.
Buh te bude ucit bazni bozi a moudrosti. a da ti vse oc tvoje srdce touzi to je v bibli taky.
veris tomu?
jednou ti Pan rekne mej radost ze mas to i ono a uzivej toho a druhy den rano pri modlitbe ti rekne posti se a modli. dalsi den rekne dnes bud se mnou nic nedelej protoze te budu ucit.
dnes jsem mel plan. pudu do posilovny dam si dobryho tunaka skaknu za brachou pokecame.
ale dnes rano jsem dostal takovej pocit spis ze bych mel zustat doma postit se modlit a cist si kouknout mozna na nejakej film. a vcera to byl uplnej opak.
Verim ze me Buh povede a vim ze se nemusim zajimat o to jak by mel vypadat muj zivot protoze vidim ze se v nem angazuje muj Buh ktery je vlastne Panem vesmiru on me rika dnes to a dnes ono ale prvni co mi rekl bylo ''ver mi!'' neni to vzdy lehky a od ty doby co mi to rekl uplynula dlouha doba a kolikrat jsem na to zapomel ale vzdy mi to bylo pripomenuto. ale specialne v tech situacich kdyz to neni lehky a mi verime a pripomenu si tohle co jsem dostal to slovo jednoduchy ''ver mi!'' o to vetsi je vzdycky vyhra potom.

Přidat nový příspěvek

Anketka

Když ti v zaměstnání přebývá čas, je přípustné věnovat ho Bohu?

Samozřejmě - proč ne? (7)
58%

Sporná otázka... (0)
0%

NE! Protože... (5)
42%

Celkový počet hlasů: 12