Krok vpřed

09.06.2011 07:07

 

Mám rád noční klid... tento čas rád trávím u notebooku sledováním filmů.

Možná to zní šíleně, ale filmy jsou jednou z mála radostí v mém životě.

Dlouhodobě cítím, že to není OK, ale prostě jsem neměl tu odvahu stisknout DELETE. Co pak budu dělat? Najednou tolik prázdného času, který bude třeba nějak vyplnit. A třeba místo toho vpadnu do něčeho ještě horšího...

Dnes k ránu, po cca čtvrtém filmu mi to ale náhle přišlo jednoduché. Nevím, proč zrovna dnes, a nevím, proč až dnes, ale stalo se. Celou* sbírku filmů a hudby jsem poslal "do háje"... Při mazání jsem narazil na složku s kázáními jistého Aloise Boháčka která mi kdosi doporučil. Ze zvědavosti jsem vyťukal jeho jméno do vyhledávače a "vypadly" mi stránky sboru BJB v Aši. Tam jsem se proklikal do sekce kázání v MP3 a jen tak spustil hned první kázání "na ráně". O čem že kázání bylo? Čtyři duchovní překážky v přijetí Pána Ježíše (Lukáš 19,1-10). Pokud jsi vnímavý/á, už možná víš, kam tím mířím. Jedna z překážek, proč máme problém plně přijmout Ježíše, je to, že cítíme, že bychom se sebou museli něco dělat! A to často nedokážeme nebo nechceme.

Úryvek z kázání: "Ježíš chce jít k tobě domů - a teď mu otevři! Dojde Ti, že tam jsou věci, které nechceš, aby viděl. Pocítíš, že to a ono by se mu nelíbilo... knížky, filmy..." celé kázání ke stažení ZDE (37 min)

Kázání nevystihlo mé pohnutky, ale stejně jsem zůstal s "hubou dokořán". Udělal jsem rozhodnutí, a ač jsem věděl, že je to krok vpřed, ještě jsem ihned dostal "potvrzení", že to bylo rozhodnutí správné.

 

A jaké byly mé pohnutky?

    1. ilegalita - ve všelijakých diskuzích se sice lidé hádají, v jakém případě je a v jakém případě není legální přechovávání stažených souborů... Nicméně to jsou různé kličky, jak obejít zákon a ospravedlnit tak své chování. Minimálně ale z morálního hlediska (autorská práva) vím/víš, že je to špatné.

    2. špína - narazit na čistý film je čím dál větší vzácnost. Troufám si říct, že 99% filmů obsahuje viditelné (erotika, mrtvoly, vulgarita atd.) nebo skryté (vzorce chování, falešné podněty atd)  prvky hříchu. A i když je třeba pointa qalitní, člověk se stejně nakrmí i odpadem. Vždyť:

Je psáno: `Nejen chlebem živ bude člověk. (Matouš 4:4)

a to platí jak pro Boží slovo, které povznáší, tak pro světský hnůj, který zabíjí... A zbavit se pak toho není snadné.

 

K zamyšlení:

Proč se TV kanálům říká kanály? Možná je to jen shoda okolností... ale pokud vím, kanály se používají na odpad. Je to vlastně jakási stoka špinavého, smrdícího odpadu, kterou trubkami tlačíme z domu.

Proč si odpad jiného původu (duchovní) jinými kanály (TV, PC) naopak do domu pouštíme?

 

K zamyšlení:

Uvědomuješ si, že počítač je v dnešní době bez servítek řečeno "bránou do pekla"? Nebojím se říct, že 99% počítačů (možná i víc) celého světa je infikováno hříchem.

Ať už je to ilegální software (OS, programy) soubory (filmy, hudba, el. knihy...) nebo prostředník pro vstup na stránky s nevhodným obsahem (porno, násilí, okultizmus...) nebo dokonce k jeho přechovávání... Ať už vědomě nebo třeba nevědomě...

Ale stejně jako u člověka - dá se jej udržet čistý. Jen to chce investice jak finanční, tak duševní. Naštěstí existuje nonstop HELPlinka Ducha Svatého. Pokud nevíš, ptej se. ALE - pokyny je třeba akceptovat bez výjimek, nejen ty, co se mi hodí. Protože další varování už nemusí přijít...

Rozdíl oproti člověku je ten, že pokud si nejsi zcela jist/á, je-li Tvůj počítač čistý, lze začít znova...

 

*několik málo kousků zůstalo na dořešení...

Anketka

Vlastníš počítač?

ANO (31)
97%

NE (1)
3%

Celkový počet hlasů: 32

Anketka

Je Tvůj počítač "čistý"?

Rozhodně ano (7)
26%

Myslím že ano (8)
30%

Myslím že ne (8)
30%

Není a vadí mi to (3)
11%

Není - NO A CO? (1)
4%

Celkový počet hlasů: 27

Anketka

Co děláš většinu času na počítači?

Internet (14)
44%

Filmy, hudba (4)
13%

Hry (3)
9%

Práce (3)
9%

různé a jiné/ všechno (8)
25%

Celkový počet hlasů: 32