Modlitba

30.10.2010 01:34

 

Před pár dny jsem našel příspěvek, který jsem psal už před časem, ale nějak se zatoulal... Zde tedy konečně je:

Tak jsem si říkal, jestli má smysl se za něco modlit, když už je stejně vše dané. Jak se říká - co se má stát, to se stane (a já to tak i vnímal) Odpověď na tyto mé pochyby na sebe nenechala dlouho čekat:

Viděl jsem potřeby za které se modlíme jako prázdné kalichy a naše modlitby jako kapičky jakési tekutiny. Za každou modlitbu byla udělena jedna kapička do příslušného kalichu konkrétní potřeby. Když se kalich naplnil, "žádost" se vyplnila. Zajímavé bylo, že některé žádosti se vyplnily o něco dřív, než se jejich kalichy doplnily (ty se ale dodatečně opravdu doplnily). To si vysvětluji tím, že čas je veličina pozemská. Bůh už tedy věděl, že se kalich naplní a jednal pro nás řečeno "s předstihem".
Smutné ale bylo, že spousta kalichů zůstala stát jen s několika kapičkami a ještě smutnější, že jiným pár kapiček chybělo...
Když už se jednou začneš za něco modlit, vytrvej! Protože nikdy nevíš, jestli Tvá dnešní modlitba není tou poslední kapičkou, která doplní kalich Tvé prosby. Kapičkou, která definitivně potvrdí Tvůj stálý upřímný zájem...

I v Bibli je podobenství, které Ježíš vypravoval...

...aby ukázal, jak je třeba stále se modlit a neochabovat:
"V jednom městě byl soudce, který se Boha nebál a z lidí si nic nedělal. V tom městě byla i vdova, která k němu ustavičně chodila a žádala: `Zastaň se mne proti mému odpůrci.´ Ale on se k tomu dlouho neměl. Potom si však řekl: `I když se Boha nebojím a z lidí si nic nedělám, dopomohu jí k právu, poněvadž mi nedává pokoj. Jinak mi sem stále bude chodit a nakonec mě umoří.´" A Pán řekl: "Všimněte si, co praví ten nespravedlivý soudce! Což teprve Bůh! Nezjedná on právo svým vyvoleným, kteří k němu dnem i nocí volají, i když jim s pomocí prodlévá?

(Lukáš 18:1-7)

 

Vroucí modlitba spravedlivého dokáže mnoho.

(Jakub 5:16)

 

Anketka

Modlíš se:

vytrvale (6)
50%

nahodile (2)
17%

no občas jo (2)
17%

vůbec... (2)
17%

Celkový počet hlasů: 12